نرم افزار E&E Management در بندر لنگه و بندر شهید رجایی استان هرمزگان نصب و راه اندازی گردید

بندر لنگه-بندر شهید رجایی

پیرو قرار داد منعقد شده با سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر استقرار نرم افزار مدیریت E&E در این سازمان و سایر بنادر مهم کشور ، نرم افزار مدیریت E&E در بندر لنگه و بندر شهید رجایی نصب و راه اندازی گردید. پس از استقرار نرم افزار مدیریت کیفیت E&E QMS در بندر امام خمینی از سال ۱۳۸۶ تا کنون، بندر چابهار از سال ۱۳۸۹، سازمان بنادر و دریانوردی از سال ۱۳۹۴ و بندر شهید باهنر در سال ۱۳۹۵، این نرم افزار در بندر لنگه و بندر شهید رجایی نیز نصب و راه اندازی گردید و در حال حاضر روند استقرار خود را طی میکند. همچنین طبق برنامه بزودی، نرم افزار مدیریت کیفیت E&E در بندر خرمشهر، بندر آبادان، بندر انزلی، بندر بوشهر، بندر نوشهر و بندر امیرآباد استقرار خواهد یافت.

بسته نرم افزاری مدیریت E&E شامل نرم افزارهای: کنترل مدارک، اقدام اصلاحی بهبود و مدیریت ریسک، پایش شاخص های فرآیندی، مدیریت ارزیابی تامین کنندگان و مدیریت نظرسنجی می باشد.

بندر لنگه

بندرلنگه جنویی ترین مرز ساحل خشکی خلیج فارس است از این رو این بندر کمترین فاصله را با سایر کشورها و بنادر حاشیه جنوب خلیج فارس دارد . اتصال از سه جهت به شبکه جاده ای کشور ، موقعیت مناسب قرارگیری بندر به لحاظ جغرافیایی ، نزدیکی به تنگه هرمز و آبهای بین المللی ، وضعیت مساعد شرایط حوضچه بندر ، ارتباطات قوی ساکنان با اتباع کشورهای حاشیه خلیج فارس و فاصله کوتاه بندر تا کشور های مذکور بندر را از لحاظ ارتباطات دریائی در جایگاه ویژه ای قرار داده است . مساحت کل محوطه های بندرلنگه تا سال ۱۳۸۱ در حدود ۱۰ هکتار بوده اما در سال های اخیر به ۲۷ هکتار ارتقاء پیدا نموده است . بندر لنه دارای دو اسکله چند منظوره با مجموع طول ۴۴۴ متر و یک اسکله رورو با طول ۲۰ متر می باشد که طول اسکله غربی ۲۳۴ متر و عرض آن ۳۰ متر و ابخور ۵/۵ متر ظرفیت ۳۰۰۰ تن را در خود جای داده است همچنین طول و عرض اسکله شرقی ۲۱۰و ۳۰ متر و ابخور ۵/۵ و ظرفیت ۳۰۰۰ تن و اسکله رورو با طول و عرض ۲۰ و ۲۴ و عمق ۵/۵ متر و ظرفیت ۳۰۰۰ تن آماده خدمات رسانی می باشد . آخرین مرحله لایه روبی در ۲۸/۱۱/۱۳۸۲ با حجم ۱۳۱۷۸۹ متر مکعب به اتمام رسیده است.

بندر شهید رجایی

مجتمع بندری شهید رجایی ، با برخورداری از موقعیت منحصر به فرد جغرافیایی در نزدیکترین نقطه به تنگه هرمز و دهانه ورودی خلیج فارس، به دلیل فاصله کوتاه از مسیر اصلی تردد بین قاره ای کشتی ها ، با قرار گرفتن در محل تلاقی کریدور ترانزیتی شمال – جنوب ، مهمترین دروازه واردات و صادرات جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود.

این مجتمع عظیم بندری که در نقطه مرکزی نوار ساحلی جنوب کشور و در استان هرمزگان با بیش از ۲ هزار و ۳۰۰کیلومتر مرز دریایی، واقع شده، به واسطه قرار داشتن در جوار صنایع بزرگ این استان و استانهای تولیدی کشور و همچنین برخورداری از زیر ساختهای مناسب شقوق مختلف حمل و نقل و اتصال به شبکه بین المللی راه آهن، هوایی وجاده تاریخی ابریشم،بیشترین نقش در صنعت حمل و نقل را ایفا نموده و با بیش از ۸۰ بندر معروف جهان از طریق ۳۵ خط برتر کانتینری دنیا تبادل کالا و مراوده بازرگانی دارد.

مجتمع بندری شهید رجایی ، با ۲۴۰۰ هکتار وسعت ، از ظرفیت پذیرش ۱۰۰میلیون تن کالا در سال برخوردار است و ظرفیت بهره مندی از ۴۰پست اسکله، با در اختیار داشتن بزرگترین و پیشرفته ترین ترمینال کانتینری کشور، و پس از افتتاح فاز دوم طرح توسعه از ظرفیت ۶میلیون TEU کانتینر در سال برخوردار بوده و حجم گسترده ای از عملیات جابجایی کالای عمومی خصوصاً محصولات فولادی ، فله خشک ، فله مایع و فرآورده های نفتی خام در این بندر انجام می شود.

این مجتمع عظیم بندری بعنوان دروازه واردات وصادرات و تنظیم کننده نبض اقتصاد کشور ، طی سالهای اخیر حرکتی را برای جهانی شدن و گرفتن سهم بیشتری از حمل و نقل دریایی و تجارت بین المللی آغاز کرده و برای ایستادن در رتبه اول بنادر منطقه در افق چشم انداز ۲۰ ساله کشور، برنامه هایی با هدف توسعه و افزایش کارایی و ترغیب بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این بندر به اجرا درآمده که ماحصل آن جذب بیش از ۲۳۰۰۰هزار میلیارد ریال سرمایه بخش خصوصی دراین بندر بوده است.

در نتیجه این تلاش ها، بندر شهید رجایی در سال ۲۰۱۱ میلادی با رشدی معادل ۴۶ درصد ، در میان ۳۵۰۰ بندر مهم دنیا با ۲۸ پله صعود از رتبه ۷۲ به رتبه ۴۴ دست یافته است.

نقطه آغاز جهش فعالیت های بندر، طرح توسعه و تکمیل حوضچه های دوم و سوم این مجتمع به منظور احداث اسکله های جدید با آبخور حدود ۱۷ متر برای پهلو دهی شناورهای با ظرفیت ۱۵۰ هزار تن بوده است.

الحاق ۲۴۰۰ هکتاراز اراضی واقع در شمال بندر شهید رجایی و ارتقاء مساحت بندر به ۴۸۰۰ هکتار و فراهم شدن امکان ایجاد یک شهر لجستیک بندری برای بسط و توسعه صادرات مجدد و ارائه خدمات ارزش افزوده از مهمترین اقدامات در حال انجام برای پیوستن این بندر به جمع بنادر نسل سوم جهان بوده و با اجرای آن در آینده ای نزدیک، منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی ، ارزشمندترین و موثرترین نقش را در شکوفایی اقتصادملی و توزیع کالا در منطقه ایفا خواهد نمود.